Dámsky cestný bicykel LIV Avail AR 1 Sandshell/Cold Night 2026
Varianty
Popis produktu
Všestranný, pohodlný a cenovo dostupný cestný bicykel určený pre cyklistky s chuťou po dobrodružstve – to je Avail AR. Tento model je navrhnutý tak, aby vám otvoril nové možnosti jazdenia. Vďaka vyváženej geometrii a širším plášťom sa nemusíte obmedzovať len na kvalitný asfalt, ale bez problémov zvládnete aj menej kvalitné cesty či poľné úseky.
Bicykel je postavený na modernom a ľahkom hliníkovom ráme ALUXX s vnútorným vedením bowdenov a integrovanou sedlovou objímkou. Geometria rámu vytvára pohodlnú vytrvalostnú jazdnú pozíciu, ktorá je ideálna na dlhšie výjazdy. Rámy ALUXX, vyrábané z kvalitnej hliníkovej zliatiny vo vlastnej továrni, ponúkajú vysokú tuhosť a pevnosť pri zachovaní nízkej hmotnosti. O lepšie tlmenie vibrácií a nižšiu únavu rúk sa stará karbónová vidlica.
Rám je navrhnutý s dôrazom na vysoký komfort aj na cestách s horším povrchom. K pohodliu výrazne prispieva karbónová sedlovka D-Fuse, ktorej špecifický tvar umožňuje mierne pruženie a účinne tlmí vibrácie. Na rovnakom princípe fungujú aj riadidlá, ktoré mierne pružia smerom nadol, čím pomáhajú znižovať únavu rúk, no zároveň si zachovávajú vysokú tuhosť pri ovládaní.
Kotúčové brzdy poskytujú vyšší brzdný výkon a lepšie dávkovanie sily než klasické ráfikové brzdy, čo zlepšuje ovládateľnosť bicykla aj za premenlivých poveternostných podmienok. Brzdy sú uchytené pomocou systému flat mount a 12 mm pevné osi zabezpečujú potrebnú tuhosť. Širšie bezdušové plášte s jemným vzorkom prinášajú vyššiu istotu, lepšie jazdné vlastnosti a nižšie riziko defektu.
| Rám | ALUXX-grade aluminum, 12x142 mm thru-axle, disc |
| Vidlica | Advanced-grade composite, full-composite OverDrive steerer, 12x100 mm, disc |
| Riadidlá | Liv D-Fuse SL, 31.8 mm, XXS: 380 mm, XS: 380 mm, S: 400 mm, M: 400 mm, L: 420 mm |
| Gripy | Liv All Condition |
| Predstavec | Giant Contact, XXS: 70 mm, XS: 70 mm, S: 80 mm, M: 90 mm, L: 90 mm |
| Sedlovka | Giant D-Fuse, composite, XXS–L: 350 mm |
| Sedlo | Liv Approach |
| Radenie | Shimano 105 |
| Prešmykač | Shimano 105 |
| Prehadzovačka | Shimano 105 |
| Brzdy | Shimano 105 hydraulic, Giant MPH rotors [F]160 mm, [R]160 mm |
| Brzdové páky | Shimano 105 |
| Kazeta | Shimano 105, 12-speed, 11–36 |
| Reťaz | KMC X12 |
| Kľuky | Shimano 105, 34/50 (XXS,XS:165 mm | S,M:170 mm | L:172,5 mm) |
| Stred | Shimano BB-RS501 |
| Ráfky | Giant P-R2 Disc, alloy |
| Náboje | Giant alloy, 12 mm thru-axle |
| Drôty | Sapim |
| Plášte | Giant Gavia Fondo 2, 700x32c, tubeless |
| Doplnky | Tubeless prepared |
| Maximálna šírka plášťa | 38 mm |
Tabuľka veľkostí
| Veľkosť | Výška jazdkyne |
|---|---|
| XS | 157 – 169 cm |
| S | 165 – 175 cm |
| M | 171 – 181 cm |
| M/L | 177 – 187 cm |
| L | 183 – 193 cm |
| XL | 189 – 199 cm |
Parametre produktu Dámsky cestný bicykel LIV Avail AR 1 Sandshell/Cold Night 2026
Hodnotenia & recenzie
0
Hodnotilo 0 užívateľov

